این رشد سرسام‌آور که اغلب کارشناسان آن را مدیون توسعه گسترده بازارهای آسیایی مخصوصا در چین، هند و اندونزی می‌دانند ، در یک دهه اخیر با رشدی بسیار سریع روبرو شده است. البته که عمده بار این رشد بزرگ به دوش چین بوده که هم اینک بازارش ۲۴٫۵ میلیون دستگاه ظرفیت دارد و بالاتر از بازار آمریکای شمالی و بازار اروپا نقطه کانونی تحولات صنعت خودرو است.

    ایرسا| با اعلام آمارهای رسمی از سوی خودروسازان ، فروش اتومبیل در سال ۲۰۱۷ به طور رسمی از ۷۹٫۵ دستگاه گذشت تا رکورد جدیدی در زمینه تولید اتومبیل در یک سال به ثبت رسد. طبق اعلام وب‌سایت استاتیستا در ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۷ کل تولید صنعت خودرو در جهان به بیش از ۷۹ میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه رسیده است. این آمار به معنی رشد گسترده صنعت خودرو در ۲ دهه اخیر است که با بیش از ۲۰۰ درصد افزایش از حدود ۳۹٫۲ میلیون دستگاه در ابتدای دهه آخر قرن بیستم، به حدود ۸۰میلیون دستگاه در پایان سال ۲۰۱۷ رسیده است.

    یک رکورد خارق‌العاده

    به گزارش ایرسا، این رشد سرسام‌آور که اغلب کارشناسان آن را مدیون توسعه گسترده بازارهای آسیایی مخصوصا در چین، هند و اندونزی می‌دانند ، در یک دهه اخیر با رشدی بسیار سریع روبرو شده است. البته که عمده بار این رشد بزرگ به دوش چین بوده که هم اینک بازارش ۲۴٫۵ میلیون دستگاه ظرفیت دارد و بالاتر از بازار آمریکای شمالی و بازار اروپا نقطه کانونی تحولات صنعت خودرو است. همین عامل نیز کمک کرده تا تولید خودرو از حدود ۵۴ میلیون دستگاه در ابتدای قرن بیست و یکم به بیش از ۷۹٫۵ میلیون دستگاه در انتهای سال ۲۰۱۷ افزایش یابد.

    یک رکورد خارق‌العاده

    با توجه به اینکه جنرال موتورز، تویوتا و فولکس واگن بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه توسعه بازارها انجام داده‌اند تبعا بیشترین منفعت را از ناحیه رشد بازار چین و سایر بازارهای به این شرکت‌ها متعلق است، در عین حال به تبع ظهور و بروز توسعه اقتصادی در برخی اقتصادهای کوچک، پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو بازهم در حال اوجگیری خواهد بود. در عین حال گفته می‌شود میزان رشد تولید در بازارهای بزرگ به نقطه اشباع رسیده است.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس