ایرسا| با انتشار نخستین تصاویر از طراحی نسل نوین هیوندای سانتافه، به نظر می‌رسد کراس‌اوور محبوب کره‌ای نمونه عضلانی‌تر نسل فعلی است که به آخرین زبان طراحی شرکت مزین شده است. سانتافه جدید در یک نگاه کلی زیباتر، جسورتر و اسپورت‌تر از نسل‌های قبلی خود است.

  به گزارش ایرسا، سانتافه دوباره خبرساز شده اما این بار نه به خاطر قیمت نجومی یا قطع وارداتش بلکه سازنده کره‌ای خبر داده به زودی و تا اواسط اسفند از نسل جدید این خودرو در نمایشگاه بزرگ خودرو ژنو ۲۰۱۸ رونمایی خواهد کرد. هیوندای در حالی این خبر را منتشر کرده که برخی خبرگزاری‌ها از احتمال عرضه سری هیبریدی و حتی الکتریکی سانتافه گزارش‌هایی را منتشر کرده‌اند.

   نبوغ به سبک سانتافه جدید

  اگر قبول کنیم که تیزرهای منتشر شده از سانتافه ۲۰۱۹ به طرح نهایی بسیار نزدیک باشد، پس باید اعلام کنیم که طراحان هیوندای، سانتافه جدید را فرمی مشابه با مدل جذاب کونا طراحی کرده‌اند. البته فرم جلوی دو خودرو بسیار شبیه به هم است اما به نظر می رسد استایل انتهای خودرو نمونه روزآوری شده از مدل فعلی است که تیزتر، کوچک‌تر و اسپورت تر شده است. برطبق اعلام هیوندای نسل جدید سانتافه از نخستین خودروهای تولید انبوه صنعت جهانی اتومبیل است که به سیستم هشداردهنده ضربه اشیا‌ء از عقب مجهز بوده که وظیفه حفاظت از جان سرنشینان را دارد. دیگر سیستم ایمنی و اظطراری به کار رفته در سانتافه ۲۰۱۹، دوربین دید موانع برای رصد نقاط کور است که در مواقع حساس به کمک راننده می‌آید. هیوندای البته یک خبر مهم دیگر هم برای خریدارانش دارد، خبری که حکایت از عرضه سری ۳ردیفه سانتافه به عنوان خودرویی مجزا از نمونه عادی می دهد. اما درباره کیفیت ساخت و محبوبیت بالای این مدل نقاط قوت بسیار است.

  نبوغ به سبک سانتافه جدید

  برای نمونه در حالی که اغلب مدل‌های کره‌ای و ژاپنی با نزدیک شدن به سال پنجم فروش با افتی شدید مواجه شده و تقاضای‌شان به شدت نزول می‌کند (در اروپا و آمریکای شمالی این اتفاق افتاده است) اما گویا افسانه سانتافه در ایران و جهان تمامی ندارد. این خودرو هم‌اینک و در حضور ۵ رقیب قدر از کیا سورنتو و رنو کولئوس تا نیسان ایکس‌تریل توانسته در ایران همچنان سهم بازار مناسبی را به خود اختصاص داده تا بدون ورود به حاشیه بازار، همچنان فروش خوبش را حفظ کند.

  نبوغ به سبک سانتافه جدید

  جالب است که فروش مجموع این خودرو در جهان از زمان معرفی نسل جدید بسیار شگفت‌انگیز بوده و با بهترین های این رده خودرویی برابری می‌کند. سانتافه حاضر در بازار ایران که نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۳ به بازار معرفی شد تا هم‌اینک که در ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی قرار داریم بالغ بر ۱ میلیون دستگاه فروش داشته است ضمن اینکه نباید فراموش کرد در پایان سال ۲۰۱۶ فیس‌لیفت این خودرو به بازار جهانی ارائه شد وهنوز هم طراوت ظاهری خودرو از بین نرفته است.

  نبوغ به سبک سانتافه جدید

  این خودرو طبق برخی برآوردها فروش بسیار بالایی را در ایران تجربه و در کمتر از ۴ سال بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دستگاه در بازار داخلی فروش داشته که این به معنی تبدیل سانتافه از خودرویی معمولی به نمادی از موفقیت یک برند در بازار است. باید منتظر ماند و دید این موفقیت‌ها در نسل جدید هم برای سانتافه ادامه پیدا می‌کند یا اینکه نوار پیروزی‌های این کراس اوور کره‌ای در نسل جدید پاره می‌شود؟ فعلا که سانتافه ۲۰۱۹ دارد در برف و کولاک سیبری آزمایش می‌شود تا بتواند به خوبی دوام و قدرت خود را نشان بدهد.

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس