ایرسا| نگاهی به پرفروش ترین خودروهای قاره سبز در سال ۲۰۱۷ که عمده آنها در رتبه‌های اول تا بیستم را محصولات اروپایی تشکیل می‌دهند نشان می‌دهد هنوز هم اروپایی‌ها روی سلیقه خاص خود یعنی ترجیح سدان‌ها و هاچ‌بک‌ها به کراس‌اوورها پافشاری می‌کنند.

  پژو2008 بیست و یکم شد

  به گزارش ایرسا، بازار خودروی اروپا در حالی توانسته امسال شاهد یک رونق نسبی باشد که بازهم به روال سال‌های قبل کفه ترازو به نفع اتومبیل های هاچ بک چرخیده گرچه کراس‌اوورها همچنان روند رو رشد خود را ادامه می دهند. از ۲۰ خودروی نخست بازار اروپا در سال ۲۰۱۷، هاچ‌بک‌ها دوازده سهمیه، کراس‌اوورها چهار سهیمه و سدان‌ها هم چهار سهمیه را به خود اختصاص داده‌اند ضمن اینکه گروه فولکس‌واگن بیشترین موفقیت را در زمینه کسب رتبه‌های اول تا بیستم کسب کرده است.

   پژو2008 بیست و یکم شد

  بدترین شکست را تویوتا با مدل سی-اچ آر چشیده و در عین حال مدل قشقایی نیسان بازهم موفق به فروشی چشمگیر در بازار اروپا شده است.اگرچه که میزان فروش فولکس‌واگن گلف در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته اما این خودرو همچنان حرف اول را در بازار اروپا می‌زند و بالاتر از رنو کلیو و فولکس‌واگن پولو قرار دارد. ستاره جدید فروش سال ۲۰۱۷ در بازار اروپا شاسی‌بلند محبوب فولکس یعنی تیگوان است.

  پژو2008 بیست و یکم شد
  لیست پرفروش‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۷ تغییر چندانی را نسبت به لیست سال ۲۰۱۶ نشان نمی‌دهد و تنها دو نام جدید وارد لیست ۱۰۰ خودروی پرفروش سال ۲۰۱۷ قاره سبز شده‌اند. این خودروها عبارت‌اند از شاسی‌بلند کامپکت تویوتا C-HR (رتبه ۵۲) و آئودی کیو۲(رتبه۸۶). پیرو کاهش فروش شدید در نیمه اول سال قبل، فاصله دومین محصول محبوب با پرفروش‌ترین خودروی این بازار کم شده است؛ اما با این حال هم فولکس گلف حرف اول را می‌زند. این خودرو که برای چهل و سومین سال پیاپی به این عنوان دست می‌یابد در سال پیش فروش ۵۴۶ هزار دستگاهی را ثبت کرده که نشان از افت ۳٫۴ درصدی دارد.اما سایر خودروهای بازار اروپا باید برای مقام دومی جنگ کنند.

  پژو2008 بیست و یکم شد
  در این جنگ رنو کلیو با فروش ۳۶۹ هزار دستگاهی (رشد فروش ۶٫۷ درصدی) پیروز میدان بوده و پس از آن نیز فولکس‌واگن پولو با فروش ۳۵۲ هزار دستگاهی قرار گرفته است. این خودرو افت فروش ۱۰ درصدی را تجربه کرده است.

  در رتبه چهارم یکی از بهترین شاسی بلندها یعنی نیسان قشقایی با فروش ۲۹۲ هزار دستگاهی قرار دارد که از رشد ۶٫۱ درصدی لذت می‌برد. این خودرو نهایت استفاده را از جابجایی نسل‌های فورد فیستا برده است. فیستا با فروش ۲۶۹ هزار دستگاهی (افت فروش ۱۳٫۵ درصدی) در سال ۲۰۱۷ رتبه پنجم پرفروش‌ترین خودروی اروپا را کسب کرده است.

  پژو2008 بیست و یکم شد
  رتبه ششم به اشکودا اوکتاویا با فروش ۲۶۷ هزار دستگاهی (افت ۰٫۷درصدی) رسیده و پس از آن نیز ستاره سال ۲۰۱۷ یعنی فولکس‌واگن تیگوان با فروش ۲۶۷ هزار دستگاهی قرار گرفته است. این شاسی‌بلند محبوب از رشد ۳۴٫۹ درصدی لذت می‌برد.

  پس از آن نیز فورد فوکوس با رشد ۸ درصدی و فروش ۲۵۳ هزار دستگاهی قرار داشته و نهایتاً رتبه نهم و دهم نیز به ترتیب به پژو ۲۰۸ و اوپل (واکسهال) آسترا رسیده است. این دو خودرو به ترتیب فروش ۲۵۰ و ۲۴۳ هزار دستگاهی داشته‌اند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس