وی که بازی در فیلم‌های کلاسیک بالیوودی، چون «آقای هند»، «مهتاب» و «حیله‌گر» را در کارنامه سینمایی دارد، از معدود سوپراستار‌های هالیوودی بوده که فیلم‌هایش قابلیت فروش بسیار زیادی در گیشه بدون حضور نقش اصلی مرد قهرمان داشت.

    «سری دوی» از معروف‌ترین بازیگران زن تاریخ سینمای بالیوود در ۵۴ سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت. این بازیگر اسطوره‌ای سینمای هند که بازیگری را از سن چهارسالگی آغاز کرده بود پس از ۵ دهه فعالیت هنری و بازی در بیش از ۱۵۰ فیلم سینمایی درحالی‌که برای شرکت در یک مراسم عروسی در دبی به سر می‌برد، درگذشت.

     

    وی که بازی در فیلم‌های کلاسیک‌ بالیوودی چون «آقای هند»، «مهتاب» و «حیله‌گر» را در کارنامه سینمایی دارد، از معدود سوپراستارهای هالیوودی بوده که فیلم‌هایش قابلیت فروش بسیار زیادی در گیشه بدون حضور نقش اصلی مرد قهرمان داشت.

    درگذشت ناگهانی بازیگر معروف بالیوود
    «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در توییتر خود نوشت که از درگذشت نابهنگام «سری دوی» بسیار متاثر شده و «رام ناته» رئیس‌جمهور هند نیز نوشت که در مرگ این ستاره بالیوودی شوکه شده است. «سری دوی» پس از چند دهه حضور درخشان در بالیوود در سال ۱۹۹۷ پس از اکران فیلمش با عنوان «جدایی» تصمیم گرفت، برای مدتی از سینما فاصله بگیرد و دوباره در سال ۲۰۱۲ با فیلم «اینگلیش وینگیلیش» به سینما بازگشت. وی در سال ۲۰۱۳ با دریافت نشان افتخاری از سوی دولت هند مورد تقدیر قرار گرفت.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس