نمایشگاه نیویورک علاوه بر رونمایی از خودروهای جدید، یک رویداد مهم دیگر را هم در دل خود جای داده که آن اعلام برنده‌های رقابت خودروی سال دنیا در قسمت‌های مختلف است؛ بنابراین امسال هم در این نمایشگاه طی کنفرانسی با حضور رسانه‌های بین‌المللی جوایز خودروی سال ۲۰۱۸ دنیا اعلام شدند. در این نمایشگاه اعلام شد که نسل جدید ولوو XC60 موفق به کسب عنوان خودروی سال ۲۰۱۸ دنیا شده است. این کراس‌اوور سوئدی با غلبه بر خودروهای فینالیست امسال شامل ب‌ام‌و X3، آئودی Q5، مرسدس بنز GLC، رنجروور ولار و مزدا CX-5 موفق به کسب این عنوان شد.

   ولوو xc60T برنده جایزه بهترین خودرو سال 2018 جهان

  اما رقابت خودروی سال دنیا در چندین بخش مختلف برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها بخش خودروهای لوکس است. فینالیست‌های این بخش همگی از گروه فولکس‌واگن بودند که شامل آئودی A8، پورشه کاین و پورشه پانامرا می‌شدند. سپس نهایتاً پرچم‌دار ارباب حلقه‌ها یعنی آئودی A8 که نسل جدید آن به‌تازگی معرفی شده است به‌عنوان خودروی لوکس سال ۲۰۱۸ اعلام شد.

   ولوو xc60T برنده جایزه بهترین خودرو سال 2018 جهان

  بخش دیگر این رقابت‌ها، بخش خودروی عملکردی سال است که فینالیست‌های آن خودروهای ب‌ام‌و M5، لکسس LC500 و هوندا سیویک تایپ R بودند. در این بخش قدرتمندترین فینالیست یعنی ب‌ام‌و M5 موفق به پیروزی و کسب عنوان خودروی عملکردی سال ۲۰۱۸ شد.

   ولوو xc60T برنده جایزه بهترین خودرو سال 2018 جهان

  اما در دنیای خودروسازی همه‌چیز لوکس‌گرایی یا عملکرد نیست و خودروهای کوچک شهری هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل در رقابت‌های خودروی سال دنیا بخشی بنام خودروی شهری سال هم وجود دارد که امسال فینالیست‌های آن فولکس‌واگن پولو، فورد فی‌یستا و سوزوکی سوئیفت بودند. از بین این خودروها فولکس‌واگن پولو جایزهٔ خودروی شهری سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد.

   ولوو xc60T برنده جایزه بهترین خودرو سال 2018 جهان

  در بخش خودروهای سبز نیز نسل جدید نیسان لیف، کرایسلر پاسیفیکا هیبریدی و ب‌ام‌و ۵۳۰e iPerformance به فینال رسیدند که نیسان لیف یا غلبه بر دو رقیب دیگر این جایزه را کسب نمود.

   ولوو xc60T برنده جایزه بهترین خودرو سال 2018 جهان

  و نهایتاً در بخش طراحی سال نیز رنجروور ولار به پیروزی رسیده و عنوان طراحی سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد. این کراس‌اوور بریتانیایی با شکست دو فینالیست دیگر یعنی ولوو XC60 و لکسس LC500 موفق به کسب این عنوان شد.

   

   

  بهترین خودروی سال ۲۰۱۸: ولوو XC60

  بهترین خودروی لوکس سال ۲۰۱۸: آئودی A8

  بهترین خودروی عملکردی سال ۲۰۱۸: ب‌ام‌و M5

  بهترین خودروی شهری سال ۲۰۱۸: فولکس‌واگن پولو

  بهترین خودروی سبز سال ۲۰۱۸: نیسان لیف

  بهترین طراحی سال ۲۰۱۸: رنجروور ولار

   

   

  منبع : پدال

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس