نیروبخش این هیولای آمریکایی پیشرانه ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری سوپرشارژردار LT5 است که قدرت ۷۵۵ اسب بخاری و گشتاور ۹۶۹ نیوتون متری تولید می‌کند. این پیشرانه به یک گیربکس ۷ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک متصل است.

  سال پیش و زمانی که شورولت اقدام به معرفی کوروت ZR1 2019 کرد اعلام شد سقف سرعت این خودرو ۳۴۱ کیلومتر در ساعت خواهد بود. بنا به گفته مهندس ارشد کوروت آقای تج جوجتر، شورولت سقف سرعت این خودرو را در یک پیست مسابقه در  آلمان تایید کرده است. این خودرو از تنظیمات استاندارد بال عقب استفاده کرده است. آپشن بال بالا که برای استفاده در پیست تست بهینه شده می‌تواند حداکثر سرعت خودرو را حدود ۱۶ کیلومتر در ساعت افزایش دهد. ZR1 در اولین تلاش خود به سرعت ۳۴۵٫۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

  سریع‌ترین شورولت تاریخ متولد شد

  در این حالت خودرو در دنده هفتم و پیشرانه در دور حدود ۵۴۰۰ قرار دارد. دومین دور کندتر بوده و سرعت ۳۳۸٫۲ کیلومتر در ساعت ثبت می‌شود. در این حالت نیز گیربکس در دنده هفت و دور پیشرانه در حدود ۵۳۰۰ بوده است. دلیل این تفاوت باد است. باد موافق یا مخالف می‌تواند تأثیر زیادی روی حداکثر سرعت داشته باشد مخصوصاً زمانی که اقدام به تستی دقیق می‌کنید. آیا ZR1 می‌تواند سریع‌تر هم باشد؟ با توجه به فضای کافی این موضوع امکان‌پذیر است اما تنها تا سرعت ۳۴۶ کیلومتر در ساعت می‌تواند ادامه یابد. شورولت سقف سرعت ZR1 را به این نقطه محدود کرده است. رییس بخش مهندسی مدل کوروت گفته است:در واقع ما انتظار رسیدن به این سرعت را نداشتیم اما زمانی که به محدودکننده سرعت رسید سورپرایز شدیم. ما درباره افزایش محدودیت سرعت صحبت کرده‌ایم اما لاستیک‌ها تا همان سرعت ۳۴۶ کیلومتر در ساعت قابل‌اطمینان هستند.

  سریع‌ترین شورولت تاریخ متولد شد

  یک ویدئوی منتشر شده از این خودرو نشان می‌دهد که ZR1 بدون تلاش زیاد به چنین سرعتی دست می‌یابد. داخل کابین خودرو آرام به نظر می‌رسد. نیروبخش این هیولای آمریکایی پیشرانه ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری سوپرشارژردار LT5 است که قدرت ۷۵۵ اسب بخاری و گشتاور ۹۶۹ نیوتون متری تولید می‌کند. این پیشرانه به یک گیربکس ۷ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک متصل است.

   

   

  منبع : پدال

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس