سوبارو در سال‌های اخیر با توجه به استقبال بازار آمریکا از محصولات شاسی‌بلندش، شاهد رشد قابل‌توجه فروش بود. پیش‌بینی می‌شود فروش تولیدات این خودروساز در سال‌جاری میلادی با رشد ۱٫۳درصدی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

    شرکت خودروسازی سوباروی ژاپن اعلام کرد برای سومین سال پیاپی شاهد افت سود عملیاتی خواهد بود. به گزارش رویترز افزایش ارزش ین، واحد پول ژاپن و نیز افزایش هزینه‌های بازاریابی در آمریکا عمده‌ترین دلایل کاهش سود سوبارو عنوان شده‌اند.

    کاهش سوددهی سوبارو

    ششمین خودروساز بزرگ ژاپنی انتظار دارد سود عملیاتی‌اش در سال‌جاری با کاهش ۲۱ درصدی به رقم ۳۰۰ میلیارد ین (۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلار) برسد. این پایین‌ترین مبلغ سود عملیاتی سوبارو از سال ۲۰۱۳ تاکنون به‌شمار می‌آید. سود عملیاتی سوبارو در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۸ به رقم ۳۷۹ میلیارد ین رسید که مطابق با پیش‌بینی‌ها بود. این خودروساز با وجود کاهش سود عملیاتی، کماکان بر افزایش هزینه‌های تحقیق و توسعه تاکید می‌ورزد. سوبارو در سال‌های اخیر با توجه به استقبال بازار آمریکا از محصولات شاسی‌بلندش، شاهد رشد قابل‌توجه فروش بود. پیش‌بینی می‌شود فروش تولیدات این خودروساز در سال‌جاری میلادی با رشد ۱٫۳درصدی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

     

    منبع : دنیای اقتصاد

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس