ایرسا| بالاخره می‌توان ادعا کرد ایران یک خودروساز واقعی دارد که با تکیه بر تجربیات جهانی و دانش مجموعه فنی خود یک اتومبیل مدرن را طراحی و تولید کرده است. سایپا که کار طراحی اتومبیل مدرن و جدید خود را از حدود ۴ سال پیش آغاز کرده قرار است امروز بیست و هفتم تیرماه ۱۳۹۷ راس ساعت ۱۹ در خلال نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز از نخستین محصول پروژه sp100 که یک سدان کوچک و جذاب شهری با ابعادی نزدیک به رنو سیمبل و کیا سراتو است رونمایی کند.

   

  این خودرو توانسته در آزمایش‌های تصادف (CRASH TEST) چندین موسسه معتبر بین‌المللی از جمله انکپ (NCAP) نمرات متوسط رو بالایی را دریافت کند ضمن اینکه نباید فراموش کرد این محصول به 6کیسه هوای ایمنی و اقسامی از سیستم‌هار ترمز و ضربه‌گیرهای بدنه مجهز است.
  به گزارش ایرسا، جزئیات متفاوت و متنوعی درباره اولین محصول مگا پلتفرم sp100 منتشر شده که با توجه مناسب مخاطبان همراه شده است. تلاش کردیم طی یک گفتگو با مهنس پیمان یزدان بخش که از اعضای انجمن قطعه‌سازان و جزو کارشناسان صنعت خودرو بوده، اطلاعاتی بهتر و دقیق‌تر در خصوص پروژه سایپا sp100 را برای مخاطبان ایرسا فراهم کنیم. یزدانبخش در این مصاحبه ضمن تحسین تلاش ۴ساله سایپا برای به ثمررساندن این پروژه آنهم در شرایط نامتعادل اقتصاد ملی، مهم‌ترین هدف مگاپلتفرم sp100 را کمک به حضور گسترده سایپا در بازارهای صادراتی و نیز پاسخ‌دهی مناسب به خریداران ایرانی دانست. وی عمیقا معتقد است که sp100 می‌تواند نقشه راه آینده سایپا در زمینه تولید خودرو باشد.

  مردم کنجکاوند اطلاعات بیشتری راجع به این خودرو به دست آورد. به عنوان نخستین سوال، آیا نامی برای اولین محصول از پروژه سایپا sp100 مشخص شده است؟
  در جریان این مورد نیستم و نمی‌توانم چیزی در این باره بگویم. فقط لازم است بدانید که مگا پلتفرم سایپا sp100 قرار است در دامنه‌ای وسیع، به تولید بیش از ۲۱ مدل خودرو و فیس‌لیفت در کلاس‌های سدان، هاچ‌بک، خودرو شهری، مینی کار، سدان بزرگ و کراس‌اوور منجر گردد که در یک برنامه زمانی بلندمدت همه آنها به مرور معرفی، رونمایی، تولید و عرضه خواهند شد. با اینکه برخی از منابع خبری از شباهت بخش‌های فنی این خودرو با محصولات ژاپنی و فرانسوی گفته‌اند اما مخاطبان عزیز لازم است بدانند که الهام‌گیری از یک محصول صنعتی امری متداول و باب در صنعت خودرو بوده و بین همه برندها یک پدیده مشترک است و نباید آن را به عنوان نکته‌ای منفی در نظر گرفت. به واسطه کمک به کاهش هزینه هم‌اینک استفاده یا الگوبرداری از یک مدل لازمه کار تولید خودرو مدرن است. یک بررسی کوتاه از محصولات مختلف جهانی در سگمنت‌های B و C به خوبی گویای شباهت‌های بسیار این محصولات به همدیگر است و در این چارچوب، سایپا هم احتمالا چنین رویه‌ای را اتخاذ کرده است. البته لازم است یادآوری کنم که برای اولین بار در ایران، مدیریت پروژه و تولید چارچوب پلتفرم sp100 توسط واحد تحقیقات گروه سایپا انجام گرفته و عملیات یکپارچه‌سازی هم در این مجموعه به سرانجام رسیده است. کار تست و بررسی و سنجش کیفیت این محصول نیز علاوه بر مجموعه تحقیقات سایپا، در چندین مرکز بین‌المللی انجام گرفته و البته موفقیت آمیز بوده است.

   

  این خودرو توانسته در آزمایش‌های تصادف (CRASH TEST) چندین موسسه معتبر بین‌المللی از جمله انکپ (NCAP) نمرات متوسط رو بالایی را دریافت کند ضمن اینکه نباید فراموش کرد این محصول به 6کیسه هوای ایمنی و اقسامی از سیستم‌هار ترمز و ضربه‌گیرهای بدنه مجهز است.
  آقای یزدانبخش شما به اهمیت نقش طراحی خودرو در ارتقا صنعت اتومبیل‌سازی و نیز بازارپسندی و فروش بالای یک محصول کاملا واقفید. وضعیت طراحی سایپا sp100 چگونه بوده است؟ آیا شما صحت ایرانی بودن این سدان مدرن را تایید می‌کنید؟
  تمامی پروسه طراحی، تحقیق و توسعه مدل از اسکچ‌های دستی و رندرهای دیجیتال تا تهیه نمونه گل و پروتوتایپ اولیه و نمونه نمایشگاهی و محصول قابل تولید همه و همه در واحد تحقیقات گروه خودروسازی سایپا به انجام رسیده و برخلاف خودروهای قبلی تولید شده در ایران که با کمک شرکای خارجی طراحی گشته یا پروژه مگاپلتفرم ایران خودرو که استودیو ایتالیایی پینین فارینا کار طراحی آن را برعهده داشته است، پروژه سایپا sp100 تماما توسط تیمی از مهندسان جوان و متخصصان باتجربه ایرانی تهیه و تدارک دیده شده است. ایران خودرو تا دو سال آینده اولین محصول از پروژه جدید و جهانی خود را در حالی رونمایی خواهد کرد که سایپا نیز ادامه طرح‎‌های توسعه مگاپلتفرم sp100 را در برنامه دارد.

  موتور سایپا sp100 چه مشخصاتی دارد؟ سطح قدرت این پیشرانه‌ها در چه حدی است و چه اندازه با استانداردهای زیست محیطی روز جهان مطابقت دارند؟
  درباره موتور سایپا نکات و جزئیات بسیار است که من از ذکر آنها پرهیز می کنم و کار را به مدیران شرکت سایپا واگذار می کنم. با این حال باید بگویم کاری که در مورد مجموعه فنی به ویژه پیشرانه خودرو صورت گرفته در سطحی کاملا جهانی بوده و مطابق استانداردهای روز دنیا می‌باشد. چند موتور مختلف برای مدل سدان که قرار است امروز در شیراز رونمایی شود، تهیه و تدارک دیده شده که نمونه اولیه یپیشرانه‌ای سه سیلندر، توربوشارژدار و کم حجم است که قدرت بالا، مصرف اندک و آلایندگی پایین مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که دارد. در عین حال این سدان ایرانی به یک موتور ۴ سیلندر کاملا جدید هم مجهز است که قدرت بالایی تولید کرده و سایپا sp100 را به اتومبیلی قابل رقابت با محصولات اروپایی هم‌رده در بازار خاورمیانه تبدیل می‌نماید.

  ضعف آشکار ایمنی در خودروهای ایرانی یکی از انتقادات بزرگی است که پیوسته به خودروسازان وطنی می‌شود. سطح ایمنی سدان sp100 چطور بوده و تا چه اندازه مطابق استانداردهای روز جهان است؟
  تا جایی که مطلعم این خودرو توانسته در آزمایش‌های تصادف (CRASH TEST) چندین موسسه معتبر بین‌المللی از جمله انکپ (NCAP) نمرات متوسط رو بالایی را دریافت کند ضمن اینکه نباید فراموش کرد این محصول به ۶کیسه هوای ایمنی و اقسامی از سیستم‌هار ترمز و ضربه‌گیرهای بدنه مجهز است.

   

  این خودرو توانسته در آزمایش‌های تصادف (CRASH TEST) چندین موسسه معتبر بین‌المللی از جمله انکپ (NCAP) نمرات متوسط رو بالایی را دریافت کند ضمن اینکه نباید فراموش کرد این محصول به 6کیسه هوای ایمنی و اقسامی از سیستم‌هار ترمز و ضربه‌گیرهای بدنه مجهز است.

  با توجه به اینکه سدان مدرن سایپا به آخرین تکنولوژی های روز در حوزه ارتباطی و ایمنی و الکتریکی مجهز است،آیا تامین قطعات سایپا sp100 با توجه به مسئله تحریم‌ها به مشکل نمی خورد؟
  سایپا تا جایی که اطلاع دارم با تمام توان در حال تهیه و تدارک مواد و قطعات موردنیاز خود برای ورود به تولید انبوه سدان sp100است. البته عمده این تلاش روی واردات مواد بسیار مهمی است که در پروسه تولید تاثیر مهمی دارند و با دستیابی به آنها، می‌توان وعده داد در همین دوره سخت هم شاهد تولید انبوه این اتومبیل جذاب و مدرن ایرانی با قیمتی مناسب و کیفیت متوازن باشیم.

  زمان تولید سایپا sp100 مشخص شده است؟ چه اندازه به تولید انبوه این خودرو نزدیک هستیم و تیراژ مدنظر برای این مدل چقدر است؟
  فعلا چیز خاصی مشخص نشده و کاملا به سیاست‌گذاری شرکت وابسته است و نمی‌توان زمان دقیقی را برای آن در نظر گرفت اما سایپا احتمالا بتواند این محصول را از اواخر امسال روی خط تولید ببرد. در هفته‌های اخیر شرکت سازه گستر سایپا در جلساتی متعدد با تامین‌کننده اصلی قطعات این محصول، تلاش گسترده‌ای را از خود بروز داده تا پروسه تولید sp100 با مشکل مواجه نشود.

  آیا بازارهای صادراتی هم در برنامه تولید سایپا sp100 وجود دارند؟ آیا می‌توان به صادرات بالای سایپا sp100 حداقل در خاورمیانه امیدوار بود؟
  شک نکنید که تمرکز اصلی شرکت سایپا همین مورد است و صادرات به شمال و مرکز آفریقا، خاورمیانه، آسیای میانه، منطقه مدیترانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از اهداف استراتژیک و اولیه پروژه بوده و هست. در عین حال به نظر می‌رسد با توجه به سطح مناسب امکانات و مشخصات و ابعاد این خودرو و کاهش ارزش ریال، توان صادراتی ما بسیار بالا خواهد بود.

  این مطلب از وب سایت دانلود آهنگ جدید • آپ موزیک به صورت رپ انتشار گردید است.

  دانلود آهنگ آرمین زارعی بارون

  امروز برای شما کاربران عزیز ترانه بارون با صدای آرمین زارعی را آماده کرده ایم

  Exclusive Song: Armin Zarei – “Baroon” With Text And Direct Links In UpMusic

  sdf 4 دانلود آهنگ آرمین زارعی بارون

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  قسمتی از متن ترانه : 

  چته اينقدر چرا تو خودتي چرا هستي دپرس
  امشبه رو بيخيال دنيا شو بيخال استرس
  کنار منو تو ميسازيم يه زندگي آروم

  UpMusicTag دانلود آهنگ آرمین زارعی بارون
  آسمونم که خوش رنگ تر شده چون داره مياد بارون
  بارون ميباره آروم به هم وصليم ما دوتامون

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  آرمین زارعی بارون

  دانلود آهنگ آرمین زارعی بارون

  دسته : سلامتتاریخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶

  راه های درمان آفت دهان و جلوگیری از آن

  یکی بزرگترین و شایع ترین مشکلاتی که برای دهان پیش میاید آفت دهان که بسیار برای فرد آزار دهنده است و غذا خوردن هیچ لذتی ندارند بلکه عذاب هم دارد و همه دوست دارند که آن را سریع درمان کنند اما روش های مختلفی برای درمان آفت دهان وجود دارد. اما روش های هم وجود دارد که سریع باعث بهبود این مشکل در دهان می شود. که ما در این مطلب یکسری از راه های درمان آفت دهان را در این مطلب بررسی می کنیم که تست آن خالی از لطف نیست ما حتی روش های جلوگیری از مشکل عذاب آور را هم بررسی می کنیم. امیدواریم که این پست برای شما مفید باشد سعی کنید. برای درمان آفت هنگامی که اتفاق افتاده فقط میتوان کارهایی کرد که در طول دورانی که آفت در دهان حضور دارد ،فرد درد کمتری را تجربه کند. به عبارت دیگر انواع روش درمان آفت دهان و همچنین درمان گیاهی آفت دهان به کاهش درد در دوران حضور آفت کمک کرده ولی تعداد دفعات آفت را کاهش نمی دهد. به طور کلی افرادی که زیاد آفت دهان را تجربه می کنند ابتدا باید علت یابی کنند و به رفع علت آفت دهان بپردازند. در ادامه همراه ما باشید.

  از خوردن غذاهای آلرژی زا، غذا های با طبع گرم و خوراکهای پر ادویه به ویژه غذا های تند خود داری کنند.
  مسواک های نرم استفاده کنند و از تروماتیزه کردن ( آسیب فیزیکی بر اثر ضربه های محکم ) محیط دهان خود خود داری کنند.
  اگر دارویی مصرف میکنند که بعد از استفاده از آن آفت های آنها شروع شده، با مشورت پزشک خود ،دارو را عوض کنند.
  مصرف ویتامین B12 ، اسید فولیک و ترکیبات آهن دار را در برنامه روزانه خود قرار دهند.
  تا حد امکان از استرسهای خود بکاهیم.

  روش های درمان آفت دهان

  خوب بهترین راهکار برای رفع آفت تقویت سیستم ایمنی بدن است که برای این امر می‌توان از سبزی‌ها و ویتامین‌‌هایی مانند سیب، شاتوت، اسفناج، ریحان و گوجه که سرشار از املاح و ویتامین‌ها هستند، کمک گرفت. در ادامه روش های سریع درمان آفت دهان را بررسی می کنیم.

  دهانشویه با آب نمک ولرم
  به طور کلی آب نمک ولرم در محیط دهان معجزه می کند. این ماده ساده بر علیه غالب باکتریهای دهان موثر است و باعث درمان زخم آفت میگردد.

  محلول پر اکسید هیدروژن ( آب اکسیژنه ) 
  آب اکیژنه را با مقدار برابر آب مخلوط نموده و با پنبه آغشته به محلول روی آفت بگذارید . این عمل را چند بار در روز تکرار کنید.

  قطره میرتکس
  قطره میرتکس (داروی درمان آفت دهان) که در داروخانه های ایران موجود است را با پنبه به مدت نیم ساعت روی آفت قرار دهید و این کار را روزی ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

  دهانشویه با شربت آلومینیوم ام جی
  شربت آلمینیوم ای جی در ترکیب مساوی با شربت دیفن هیدرامین به عنوان درمان سریع آفت دهان کمک می کند که زخم آفتی شما زودتر جمع شود. اما اکیدا توصیه میشود مراقب باشید که این ترکیب را نخورید.

  ترکیب معجزه آسا
  ترکیب گل بنفشه همراه با سماق و جوش شیرین تأثیر بسزایی در درمان آفت دارد.

  رب انار

  تجربه ثابت کرده استفاده از رب انار درست روی محل افت کمک بسزایی به درمان فوری آفت دهان میکند.

  نظر تامل برانگیز مردم درباره گزارش هدر رفت برق !

  خبرگزاری مهر امروز در گزارشی تصویری و بعضا عجیب، منابع هدر رفت برق را به نمایش گذاشت. این گزارش بازتاب زیادی در سایت های خبری داشته و آن را منعکس کرده اند. سایت خبری خبرآنلاین در گزارشی با عنوان برق تهران کجا هرز می‌رود؟ نوشت:

  در روزهای اخیر که پایتخت و برخی دیگر از شهرهای کشور با قطعی برق دست و پنجه نرم می کنند، ساختمان هایی هستند که برق شهر را می بلعند؛ ساختمان هایی که حتی در ساعات تعطیلی و خاموشی شهر هم روشن اند و قصد صرفه جویی هم ندارند.

  تولید و تامین برق، بسیار گران و پرهزینه است و این در حالی است که اگر تنها ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی شود دیگر خبری از خاموشی ها نخوداهد بود.

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

   لامپ‌هایی که تا صبح روشن می‌مانند

  اما نکته تامل برانگیز این گزارش ایرسا مردم بود. در ادامه تعدادی از نظرات مردم را بخوانید:

  • بی نام
   اینا خاموش شن میشیم کره شمالی
  • بی نام
   مصرف برق در نصفه شبها مهم نيست ولي در ساعات پيك ظهر و غروب بايد همه همكاري كنند تا مشكل برطرف شود
  • بی نام
   نور پردازیهایی که اخیرا در نمای ساختمانها باب شده جلف، بی مورد، هدر دادن نیرو و بی انصافی در حق دیگران و باعث آلودگی نوری و تضییع حقوق بصری مردم است. سازمان نظام مهندسی، شهرداری، محیط زیست و البته وزارت نیرو باید جلوی آن را بگیرند. و صد البته استخرهای درون خانه ها و مجتمعها با این وضع آب و نیرویی که بابت تصفیه آب و خود آب هرز می رود.
  • بی نام
   بارها به اداره برق گفتیم بیا محوطه بازار خیلی از کاسب های بازار برق مستقیم از بیرون کشیدند و حاشیه های تهران اللخصوص خاک سفید برق غیر مجاز دارند کیه که عکس العمل نشون بده
  • حمید
   خوش به حال تهرانیها … والا تو کرج چند روزه روزی دونوبت برق می ره هر دفعه هم نزدیک به سه ساعت طول می کشه
  • بی نام
   والا ما ساکن شمال شهر تهرانیم. روزی لااقل یک بار هر بار لااقل یک ساعت برق میره.
  • بی نام
   برق این کشور تو اون یه میلیارد دلار برقی که عراق گرفت پولشم نداد هدر می ره نه نور پردازی میدان آزادی
  • بی نام
   اگه قانون تو مملکت اجرا بشه این همه شلختگی و بی مراعاتی هم وجود نخواهند داشت
  • بی نام
   اره دیگه الان مشکل نورپردازی میدان ازادیه … خاموش کنن همه چی درست میشه
  • داود
   باز یه عده الان می ان نظر می دن تقصیر سوریه و فلسطین و عراق، آخ چه مردمی هستیم ما؟؟؟؟؟؟؟؟ اصولگراها می گن تقصیر آمریکا و اسرائیل، اصلاح طلبا می گن تقصیر فلسطین و سوریه، دریغ از اینکه یه بار خودمون رو مقصر بدونیم، بابا بخدا ما هم یه سهمی داریم تو این مشکلات، ما هم یه جزئی شده باید بپذیریم، بخدا خیلی از این ادارات و بانکها و اماکن عمومی سرپوشیده رو وارد می شی سردت می شه، به هر کی هم می گی انگار حرف زشتی زدی، یه اداره فکسنی کار می کنم شاید روزی ۱۰۰ بار از طبقه ۴ می رن ۳، از ۳ می رن ۴، به هر کی هم می گی بابا ۱۰ تا پله کمرت نمی بره بالا پایین شی، ولی کو گوش شنوا، بخدا تا ما مردم این رفتارها رو داریم همه دنیا هم که بخوان بهمون کمک کنند درست نمی شه …
  • بی نام
   برق دزدی های مغازه ها و برخی منازل و پاساژها را بادآور شوید.
  • بهراد
   جدا از اينكه به هزار و يك دليل با اين نورپردازيها مخالف هستم ولي هيچ تاثيري در خاموشيها نداره، قبل از انتشار يك گزارش و اتهام زني بي پايه از متخصصين سوال كنيد
  • مجید از تهران
   کل این روشنایی ها که بعضا لازم هم هستن در برابرمیلیارد ها کیلو واتی که به عراق میبخشیم هیچه دست از جون وزندگی مردم بکشید خسته شدیم به والله

   

   

  این مطلب از وب سایت دانلود آهنگ جدید • آپ موزیک به صورت رپ انتشار گردید است.

  دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  خواننده خوش صدای کشور محمد نجم اینبار با آهنگ شاد و ریتمیک تکمیله دنیام

  شعر و آهنگسازی : علی عباسی / تنظیم کننده : ناصر عباسی

  Exclusive Song: Mohammad Najm – “Takmile Doonyam” With Text And Direct Links In UpMusic

  mohamad najm دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  متن آهنگ تکمیله دنیام از محمد نجم

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  بیماره این دلم ، تب داره این دلم ♫♪♭

  از بس که عاشقم میسوزم ♫♪♭

  موهات رو واکنی منو که نگاه کنی اسمم رو ♫♪♭

  از سر عشق صدا کنی میره جونم ♫♪♭

  تکمیله دنیام وقتیکه کنارمی تصویر چشمات ♫♪♭ ( تکرار )

  میگه تو ماله منی ترکیب من با تو میشه تموم دنیام ♫♪♭ ( تکرار )

  بیقراره حال قلبم وقتی تورو ندارم میدونی کم میارم آخه به تو بیمارم ♫♪♭

  UpMusicTag دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  چقده قشنگه چشمات پیچو تاب موهات ♫♪♭

  میبره دلمو میدونی خنده و ناز و ادات ♫♪♭

  تکمیله دنیام وقتیکه کنارمی تصویر چشمات ♫♪♭ ( تکرار )

  میگه تو ماله منی ترکیب من با تو میشه تموم دنیام ♫♪♭ ( تکرار )

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  محمد نجم تکمیل دنیام

  دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  این مطلب از وب سایت دانلود آهنگ جدید • آپ موزیک به صورت رپ انتشار گردید است.

  دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  خواننده خوش صدای کشور محمد نجم اینبار با آهنگ شاد و ریتمیک تکمیله دنیام

  شعر و آهنگسازی : علی عباسی / تنظیم کننده : ناصر عباسی

  Exclusive Song: Mohammad Najm – “Takmile Doonyam” With Text And Direct Links In UpMusic

  mohamad najm دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  متن آهنگ تکمیله دنیام از محمد نجم

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  بیماره این دلم ، تب داره این دلم ♫♪♭

  از بس که عاشقم میسوزم ♫♪♭

  موهات رو واکنی منو که نگاه کنی اسمم رو ♫♪♭

  از سر عشق صدا کنی میره جونم ♫♪♭

  تکمیله دنیام وقتیکه کنارمی تصویر چشمات ♫♪♭ ( تکرار )

  میگه تو ماله منی ترکیب من با تو میشه تموم دنیام ♫♪♭ ( تکرار )

  بیقراره حال قلبم وقتی تورو ندارم میدونی کم میارم آخه به تو بیمارم ♫♪♭

  UpMusicTag دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  چقده قشنگه چشمات پیچو تاب موهات ♫♪♭

  میبره دلمو میدونی خنده و ناز و ادات ♫♪♭

  تکمیله دنیام وقتیکه کنارمی تصویر چشمات ♫♪♭ ( تکرار )

  میگه تو ماله منی ترکیب من با تو میشه تموم دنیام ♫♪♭ ( تکرار )

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  محمد نجم تکمیل دنیام

  دانلود آهنگ محمد نجم تکمیل دنیام

  این مطلب از وب سایت دانلود آهنگ جدید • آپ موزیک به صورت رپ انتشار گردید است.

  دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  ♪ ترانه زیبای حمید عسکری بنام تلافی ( آلبوم کما 1 ) هم اکنون در رسانه آپ موزیک 

  Exclusive Song: Hamid Askari – “Talafi” With Text And Direct Links In UpMusic

  dfg 4 دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  شعر و آهنگسازی :  حمید عسکری / تنظیم کننده : میلاد ترابی

  UpMusicTag دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  قسمتی از متن ترانه : 

  میخوام تلافی بکنم چشمای تو یادم میاد
  میخوام برم از پیش تو صدای تو بازم میاد
  چرا ولم نمیکنی چرا نمیزاری برم
  برو که من خسته شدم میبینی طاقت ندارم

  از آلبوم کما 1 در سال 1385

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  حمید عسکری تلافی

  دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  این مطلب از وب سایت دانلود آهنگ جدید • آپ موزیک به صورت رپ انتشار گردید است.

  دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  ♪ ترانه زیبای حمید عسکری بنام تلافی ( آلبوم کما 1 ) هم اکنون در رسانه آپ موزیک 

  Exclusive Song: Hamid Askari – “Talafi” With Text And Direct Links In UpMusic

  dfg 4 دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  شعر و آهنگسازی :  حمید عسکری / تنظیم کننده : میلاد ترابی

  UpMusicTag دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

  قسمتی از متن ترانه : 

  میخوام تلافی بکنم چشمای تو یادم میاد
  میخوام برم از پیش تو صدای تو بازم میاد
  چرا ولم نمیکنی چرا نمیزاری برم
  برو که من خسته شدم میبینی طاقت ندارم

  از آلبوم کما 1 در سال 1385

  ───┤ ♩♬♫♪♭ ├───

  حمید عسکری تلافی

  دانلود آهنگ حمید عسکری تلافی

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شرکت ایرسا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس